PORAZ OD PRVAKA NA OTVARANJU PROLJEĆA

18.1.2019. 15:13:50

U uzbudljivoj utakmici na otvaranju prvenstva pred mnogobrojnim auditorijem Crnica je nakon punih deset kola doživjela poraz protiv aktualnog prvaka Hrvatske MNK Novo vrijeme. Domaćin je sjajno ušao u utakmicu i do četvrte minute stvorio tri super prigode koje nije iskoristio što Makarani odmah kažnjavaju prekod lucidnog Brazilca Dudua koji je sam sebi stvorio priliku i poentirao. Odmah u jednom u sljedećih napada Vuković radi čudestan posao, krade gostima loptu i namješta Šamiji na prazan gol za poravnanje.  Uslijedilo je razdoblje ujednačene igre u kojem je Crnica stvorila lijepe prigode, ali realizacija nije ni blizu kakva bi trebala biti. Kad ne zabiješ onda primiš staro je pravilo koje i ovog puta potvrđuju Makarani koji zabijaju za 1:2. Nije to obeshrabrilo Crnicu koja se opet trudila, ali gol zabiti bila je nemoguća misija. Pred kraj poluvremena jedan naizgled obranjiv udarac gostiju završava iz Miškovića za vodstvo aktualnog prvaka 1:3 i s tim rezultatom otišlo se na odmor. U drugo poluvrijeme Crnica ulazi superiorno, stvara prilike, opsjeda vrata Hercega te je prava šteta da u prvih pet minuta nije zabila zgoditak. Koliko su gosti opasni pokazao je Kazazić u 29. minuti kada lucidno pogađa za 1:4 praktički iz ničega. Trener Perica odmah je krenuo s Nikom Škugorom u ulozi igrač-vratar no ni to nije urodilo plodom jer Dudu iz polukontre zabija za 1:5. Zadnju danu Crnici vraća Vukičević zabivši 4:50 do kraja za 2:5. Do kraja utakmice ništa bitno se nije dogodilo osim što su mladići Crnice Ljubić i Jelovčić osjetili prvoligašku atmosferu na Baldekinu te je Radaj zadnjih 7-8 minuta čuvao vrata umjesto Miškovića.
U konačnici zaslužena pobjeda gostiju. Renomirani igrači poput Bajrušovića, Osredkara, Kazazića i društva bili su konkretniji protivnik u ovom dvoboju. Nakon deset kola bez poraza Crnica je kapitulirala, ali već sljedeći vikend nova je prilika za popravni u Vrgorcu.

Hvala gledateljima na lijepoj podršci.

Prva HMNL - 12.kolo
S.D. Baldekin, 18.1.2019.
Gledatelja: 550
Suci: S. Tomić (Zagreb), N. Jelić (Varaždin), D. Kramar (Varaždin), M. Šimunov (Zadar)
Delegat: Branko Kurtaj (Šibenik)

MNK CRNICA - MNK NOVO VRIJEME - 2:5 (1:2)

MNK CRNICA: Mišković, Vukičević, N.Škugor, I. Škugor, Subotić, Protega, Mijat, Vuković, T.Ljubić,Jelovčić,  Šamija, Perić, Radić, Radaj;
Trener: Mladen Perica Štrla

MNK NOVO VRIJEME: Herceg, , Lucas, Osredkar, Kazazić, Dudu, Bašković, Mladinov, Sokol, Bajrušović, Buljan, Musinov, Andrijašević, Nižetić, Babić; trener: Teo Strunje

Strijelci: 0:1 Dudu 4', 1:1 Šamija 5', 1:2 Babić 14', 1:3 Lucas 19' , 1:3  , 1:4 Kazazić 29', 1:5 Dudu 35', 2:5 Vukičević 36'

Tekst: H. Miočević