Poraz na Gripama od AFCU-a

5.2.2021. 20:02:18

U Dalmatinskom derbiju splitski Universitas je potpuno zasluženo nadigrao Crnicu i s visokih 7:2 ubilježio nova tri boda za drugo uzastopno slavlje. Šibenčani su u prvom dijelu bili ravnopravan suparnik, no u drugom dijelu postojala je samo jedna ekipa – Universitas. Studenti u 12. kolu gostuju kod Futsal Dinama, dok će Crnica dočekati Uspinjaču na svom terenu.

Delegat: Branko Kurtaj

AFC UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Filip Kosor, Ivor Šuljić, Filip Milas, Mate Vrdoljak, Ante Mijić, Edo Radmilo, Ante Crnjac, Jakov Hrstić, Karlo Kovačić, Ivan Tustonjić, Toni Vujić, trener: Marin Mandić

CRNICA: Franko Bilić, Dragan Vuković, Miloš Stojković, Marinko Šamija, Antonio Perić, Šime Kuač, Bruno Žilić, Božidar Jelovčić, Niko Škugor Dominik Nadoveza, Nikola Matijević, Josip Radić, Saša Subotić, Roko Burčul, trener: Mladen Perica

STRIJELCI: 1:0 ag-Šamija (3′), 1:1 Matijević (6′), 2:1 Šuljić (7′), 2:2 Vuković (18′), 3:2 Gotovac (22′), 4:2 Gotovac (29′), 5:2 Kosor (31′), 6:2 Gotovac (35′), 7:2 Gotovac (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 7 (3+4) ; Crnica 5 (3+2)

ŽUTI KARTONI:  Crnjac (29′), Jukić (30′) – UNIVERSITAS; Perić (28′), Vuković (32′), Radić (36′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Gotovac (UNIVERSITAS)

KOMENTAR UTAKMICE:

Prvu priliku vidjeli smo samo nakon nekoliko sekundi kada nakon kombinacije iz auta Šamija pogađa vratnicu. „Studenti“ su poveli u 3. minuti kada nakon jedne polukontre ubačaj Kosora pogađa Šamiju i vara Bilića. Crnica je poravnala u 6. minuti kada Subotić izvodi korner, a Matijević neometan ispred Jukića zakucava loptu od grede za 1:1. Universitas ponovno vraća prednost na svoju stranu samo minutu nakon. Gotovac je nakon auta pronašao Šuljića koji s 4 metra šalje loptu ispod Bilića. Odgovor Crnice čekali smo do 9. minute kada nakon dobre kombinacije Stojković ostaje ispred Jukića  međutim njegov lob odlazi preko vrata. U 11. minuti Tustonjić se lijepo oslobodio čuvara ali njegov udarac s distance brani Bilić. Universitas ponovno prijeti minutu nakon kada Mijić iz kosa testira budnost Bilića koji skreće loptu u udarac iz kuta nakon čega je sijevnula kontra gostiju nakon koje Radić ostaje pred Jukićem koji pravovremeno ulazi u šut i sprječava novo izjednačenje. Gosti su u 16. minuti dva puta zaprijetili, prvo Škugor iz daljine, a nakon toga i Subotić iz blizine ali u oba navrata brani Jukić. Crnica je u 18. Minuti izjednačila na 2:2. Vuković se izborio za udarac između dvojice igrača Splićana te prizemnim udarcem iznenadio Jukića kojem lopta prolazi ispod desne noge. U istoj minuti Gotovac se na rubu šesterca izborio za udarac ali i ovog puta Bilić je na mjestu.

Drugo poluvrijeme Universitas otvara na najbolji mogući način za vodstvo 3:2. Gosti su izgubili loptu duboko u svojoj polovici nakon čega Gotovac ostaje sam pred Bilićem i rutinirano plasira loptu u lijevi donji kut. „Studenti“ su opasni i u 26. minuti kada Kosor iz daljine tjera Bilića na novu intervenciju. Minutu nakon gosti ponovno gube loptu, međutim ovog puta Bilić spremno reagira na udarac Šuljića u svoj prvi kut. Minutu nakon Hrstić ostaje pred Bilićom, no ni ovog puta nema promjene rezultata. U 29. minuti Universitas poveća svoju prednost na 4:2. Ponovno su gosti izgubili loptu koju ovog puta otima sam Gotovac te nakon solo prodora snažnim udarcem probije Bilića. Gosti su nastavili s pogreškama u obrani te tako u 31. minuti Kosor izlazi sam pred Bilićem ali ovog puta vratar Crnice brani njegov udarac. Međutim u istoj minuti nakon sjajne akcije Kosor šalje loptu iz Bilića za velikih 5:2. Samo minutu nakon ponovno velika prilika za domaće, ovoga puta Kosor asistira Šuljiću koji za malo kasni na drugoj vratnici. Od 32. minute gosti su krenuli s Vukovićem u igru s golam-igračem i u idućoj minuti Vuković ostaje sam na drugoj vratnici, međutim ne zahvaća dobro loptu. U 34. minuti Kosor ostaje kratak na drugoj stativi nakon što su domaći još jednim dobrim presingom osvojili loptu kod izvođenja gol-auta. Ipak već u slijedećoj minuti Universitas odlazi na 6:2 kada Gotovac pogađa prazna vrata Crnice nakon Jukićeve obrane. Na isteku 36. minute rezultat je 7:2, a ponovno je strijelac Gotovac koji nakon duge lopte glavom zabija pogodak pokraj Vukovića koji je u tom trenutku branio vrata Crnice. Do kraja utakmice gledali smo smanjeni intezitet susreta gdje su svi igrači s obje strane dobili priliku ući u igru.

Izvještaj prenesen sa portala CROfutsal koji je uživo pratio utakmicu.