POBJEDOM U DERBIJU KORAK DO NASLOVA

10.2.2019. 23:39:02

Juniori Mnk Crnica u predzadnjem kolu odigrali su gradski derbi protiv vršnjaka iz Mnk Šibenik 1983 te slavili rezultatom 6:4. U ovom susretu Crnica kao gost slavila je sasvim zasluženo te je cijelim susretom imala rezultatsku prednost. Sjajno je Crnica otvorila susret i zabila odmah na početku, ali pogodak Crnice poništen je zbog ranijeg prekršaja. Nije to pokolebalo mladiće Ivana Zorice koji preko Ljubića, Jelovčića i eurogolom Nadoveze već u prvih pet minuta vode 3:0. Momčad Šibenika oporavila se od početničkog šoka te smanjuje na 3:2. Ipak, sa zvukom sirene prvog poluvremena zabija Mušćet za 2:4. Početkom drugog poluvremena Šibenik 1983 smanjuje na 3:4. Ipak, sredinom drugog dijela Šego i još jednom kapetan Ljubić donose Crnici sigurnu prednost od 3:6. U zadnjim trenucima utakmice Šibenik 1983 postavlja konačan rezultat 4:6. Devet minuta prije kraja susreta Tino Mušćet je pocrvenio zbog druge opomene sasvim zasluženo.
S ovim rezultatom Šibenik 1983 ispao je iz utrke za prvaka, a utakmica sljedećeg kola između Crnice i vodičkih Heroja odlučiti će o prvaku lige. Crnica ima tri boda prednosti, a u prvom susretu prije mjesec dana vodičani su slavili rezultatom 3:1. Dakle, jasno je da Crnici za titulu odgovara svaki rezultat osim poraza.

MNK ŠIBENIK 1983 - MNK CRNICA - 4:6 (2:4)
9. kolo, 10.2.2019.
SD Meterize, Šibenik
Gledatelja: 100
Suci: Jurica Musap i Mateo Šimunov (Zadar)
Delegat: Oliver Živković (Šibenik)
Strijelci: 0:1 Tonći Ljubić, 0:2 Božidar Jelovčić, 0:3 Dominik Nadoveza, 1:3 Paulo Jurić, 2:3 Mateo Bare Barisic, 2:4 Tino Mušćet ; 3:4 Duje Gulin, 3:5 T. Ljubić, 3:6 Luka Šego, 4:6 M. Barišić

Tekst: H.Miočević