POBJEDA U KRAPINI SA STILOM

15.2.2019. 20:18:37

U 15.kolu u Krapini sastali su se Jesenje i Crnica pred prekrasno popunjenim gledalištem koje je moglo uživati u ovom dvoboju i na kraju zapljeskati Crnici koja je zasluženo pobijedila. Gosti su u ovoj utakmici nastupili bez kartoniramog Miškovića i ozljeđenog Šamije. Crnica je odigrala sjajno prvo poluvrijeme u kojem je vodila čak 4:1, a rezultat je trebao biti dvostruko veći s obzirom na nevjerojatne promašaje u prvom redu Subotića i kapetana Vukovića. Stative i manjak koncentracije napadača Crnice Jesenju su davali nadu da se nešto drastično može promijeniti u nastavku. U četvrtoj minuti prvo Subotić iz slobodnjaka pa potom i Perić iz solo prodora dovode Crnicu u vodstvo. Nakon nebrojenih promašaja u 12.minuti Hanžić smanjuje na 1:2. Ipak dobra igra Crnice naplaćena je u 18.minuti kada Subotić zabija svoj drugi zgoditak za 1:3. Minutu nakon vratar Radaj hrabro uzima jednu loptu, prolazi cijeli teren i s loptom dolazi na petnaestak metara s desne strane te fantastično na stativi upošljava Vukovića koji pogađa za 1:4 i s tim rezultatom se otišlo na odmor.
Početak drugog poluvremena obilježio je jak pritisak domaćina, a  u dva navrata Radaj je maestralno reagirao. Crnica je čekala kontru i dočekala lucidnost Vukičevića u 23.minuti koji pogađa za 1:5. Nadu domaćinu vraća Gamilec u 27.minuti lijepim pogotkom za 2:5. Domaćin je pokušao s igračem vratarom, ali Protega i Perić to kažnjavaju i odvode Crnicu na 2:7. Do kraja utakmice prvoligaške minute dobili su Marčić i rezervni vratar Ban te je utakmica okončana rezultatom 2:7 što je ujedno najveća pobjeda u sezoni.

Čestitke treneru i igračima na dobroj igri i super važnoj pobjedi. Ujedno pozivamo sve naše vjerne simpatizere sljedeći petak 22.2. u 20:00 sati na Baldekin na utakmicu protiv Mnk Uspinjača Gimka.

MNK JESENJE - MNK CRNICA - 2:7 (1:4)

MNK JESENJE: Končevski, Majić, Kovačec, Hanžić, Gudek, Habjanec, Janžek, Artić, Gamilec, Osredečki, Puljek, Strabić; trener: Robert Grdović

MNK CRNICA: Radaj, Ban, Marčić, Vukičević, N. Škugor, Protega, Subotić, Mijat, Vuković,Radić, Perić; trener: Mladen Perica

Strijelci: 0:1 Subotić 4', 0:2 Perić 4', 1:2 Hanžić 12', 1:3 Subotić 18', 1:4 Vuković 19', 1:5 Vukičević 23', 2:5 Gamilec 27, 2:6 Protega 38'. 2:7 Perić 39'

Tekst: H. Miočević