Pobjeda protiv Vrgorca na otvaranju prvenstva

1.10.2022. 22:50:23

U uzbudljivom dvoboju odigranom na šibenskom Baldekinu momčad Crnice ostvarila je pobjedu slavivši protiv Vrgorca rezultatom 4:1! Šibenčani su zaslužili pobjedu, no do nje su došli znatno teže no što to sugerira konačan omjer. Imala je Crnica 2:0 na poluvremenu, igrača više početkom nastavka, no ne koriste Šibenčani brojčanu prednost, a gosti se bude i vraćaju u utakmicu. Uzbudljivo je bilo sve do same završnice susreta kada gosti prelaze na igru s golmanom-igračem, a Crnica to kažnjava s dva gola u prazan gol za konačnih 4:1.

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

CRNICA: Josip Jolić, Ante Arambašić, Niko Škugor, Paulo Katuša, Nikola Badrov, Vicenco Ćaleta-Car, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Jure Copić, Ivan Đaković, trener: Mladen Perica-Štrla

VRGORAC: Senad Poračanin, Mateo Kozarić, Šimun Ivo Barišić, Vlado Andrijašević, Duje Dragičević, Josip Govorko, Guilherme Dos Santos, Josip Bošković, Mate Marinović, Duško Martinac, Mateo Stanković, Ivan Grbavac, Ivan Vukosav, trener: Saša Subotić

STRIJELCI: 1:0 Katuša (4′), 2:0 Perić (14′), 2:1 Dos Santos (28′), 3:1 Radić (38′), 4:1 Perić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 7 (4+3); Vrgorac 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI:
Škugor (18′), Copić (36′) – CRNICA
Dos Santos (3′), Marinović (7′), Bošković (12′), Govorko (28′), Kozarić (36′) – VRGORAC

CRVENI KARTONI:
Bošković (24′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Niko Škugor (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

Na otvaranju sezone na svom Baldekinu domaći nisu mogli računati na vratara Luketina koji je nakon prošlosezonskog finala kažnjen s dvije utakmice suspenzije. U momčadi Crnice također nije bilo Knežića i Kneževića, dvojice igrača koji su se Šibenčanima priključili u ljetnom prijelaznom roku. Dodamo li tome da je Badrov zbog bolesti cijeli susret proveo na klupi dolazimo do podatka da je od svih ovoljetnih pojačanja za momčad Crnice večeras nastupio tek Copić. Vrgorčani su pak nastupili bez ozljeđenog Gašpara, s trenerom Subotićem koji je prošlog ljeta dres Crnice zamijenio trenerskom klupom Vrgorca. U momčadi “nebeskoplavih” debitirao je na golu vratar Poračanin, a u polju Andrijašević koji je jesenski dio prošle sezone nosio dres Crnice.
Crnica je povela u 4. minuti kada Vuković s lijeve strane pronalazi u sredini slobodnog Katušu koji s 5-6 metara zabija u nebranjen gol za 1:0! Usprkos ranom vodstvu Šibenčani su i dalje opasnija momčad. U 8. minuti bilježimo vrlo dobru priliku domaćih nakon kornera, no Poračanin refleksno brani udarac Radića s vrha kaznenog prostora. U 10. minuti po prvi su put ozbiljnije zaprijetili gosti. Škugor je izgubio loptu kao zadnji igrač, a Andrijašević u situaciji 1 na 1 ometan s leđa pogađa vratnicu. U 12. minuti Crnica je imala izglednu situaciju iz kontre, no Vuković griješi te se otvorila velika prilika gostima u situaciji 2 na 1, ali udarac Kozarića s lijeve strane brani Jolić. Crnica je do povećanja prednosti došla u 14. minuti kada u brzoj akciji na nepostavljenu obranu gostiju Perić s lijeve strane ulazi u sredinu i preciznim prizemnim udarcem zabija za 2:0! Do kraja poluvremena bilježimo još vrlo dobar udarac Kozarića u 17. minuti koji vratar Jolić odbija u korner.
U nastavku Vrgorčani ulaze nešto bolje, no oštar start Boškovića nad Žilićem u 24. minuti za drugi žuti karton ostavlja goste s igračem manje, a Šibenčanima nudi veliku priliku da dođu korak bliže pobjedi. S igračem više Crnica je prijetila, no ne uspijeva materijalizirati brojčanu prednost. U 28. minuti Vrgorac se vraća u igru. Naizgled bezazlen prekršaj na 15ak metara od gola ponudio je gostima priliku iz prekida, a udarac Dos Santos “bježi s ruke” vrataru Joliću i završava u golu za 2:1! Gosti nakon toga preuzimaju inicijativu, a u 30. minuti sreća spašava Šibenčane kada udarac Kozarića u polukontri s 9-10 metara zaustavlja greda. U 33. minuti zaprijetio je Kozarić iz slobodnog udarca s 14-15 metara, a Jolić krajnjim naporom odbija loptu u korner. U završnih 5 minuta susreta bude se domaći. Najprije bilježimo dobar udarac Škugora iz voleja nakon kornera koji brani Poračanin, a u 37. minuti Copićev udarac s 10ak metara pogađa gredu. U završne 3 minute gosti ulaze s Dos Santosom u ulozi golmana-igrača, te već u prvom napadu ozbiljno prijete preko kapetana Martinca čiji udarac s 10ak metara brani Jolić. U 38. minuti otklonjene su sve dvojbe po pitanju konačnog ishoda. Nakon osvojene lopte Škugor je proigrao Radića kojem nije bilo teško zabiti u prazan gol gostiju za 3:1! U posljednjim sekundama susreta Perić je duboko sa svoje polovice zabio u prazan gol postavivši konačnih 4:1! Na koncu rezultatski uvjerljiva pobjeda Crnice, no svi koji su gledali susret složit će se da su Vrgorčani u nastavku bili vrlo dobri, na korak do izjednačenja, da bi Crnica na koncu s dva gola u prazan gol potvrdila teško izborenu pobjedu.

IZVOR: Izvještaj prenesen s potrala CROfutsal koji je pratio utakmicu