Pobjeda nad Vrgorcem

24.10.2021. 3:21:24

U utakmici 4. kola 1.HMNL posljednjeplasirana Crnica na Baldekinu je dočekala zahuktali Vrgorac. Osokoljeni dvjema uzastopnim pobjedama (protiv Squarea i Olmissuma), Vrgorčani su u ovaj susret ušli kao favoriti. Crnica je pak u prethodna tri kola upisala isto toliko poraza, te su u ovom dvoboju tražili priliku za prve ovosezonske bodove. Utakmica na Baldekinu nadmašila je sva očekivanja. Bio je to pravi praznik futsala, s čak 10 postignutih golova. U prvom poluvremenu za nijansu bolji bili su gosti, no domaćini pred sam kraj prvog dijela dolaze do izjednačenja. U nastavku smo gledali potpuno drugačiju utakmicu. Crnica je je dominirala većim dijelom nastavka, te je na kraju došla do zaslužene pobjede.

Kontrolor suđenja: Andrej Topić

CRNICA: Franko Bilić, Marko Marčić, Vicenco Ćaleta-Car, Niko Škugor, Saša Subotić, Paulo Katuša, Šimun Popov, Vlado Andrijašević, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Ivan Đaković, Josip Jolić, trener: Mladen Perica-Štrla

VRGORAC: Zoran Primić, Ante Kraljević, Guilherme Dos Santos, Bruno Jakovljević, Duje Dragičević, Josip Govorko, Marko Gašpar, Josip Bošković, Mate Marinović, Marlon Luciano Da Silva, Zdravko Turić, Ivan Grbavac, Ivan Vukosav, Marko Vučić, trener: Krešimir Ćubelić

STRIJELCI: 1:0 Andrijašević (5′), 1:1 Marlon (8′), 1:2 Bošković (12′), 2:2 Perić (20′), 2:3 Bošković (21′), 3:3 Žilić (27′), 4:3 Andrijašević (32′), 5:3 Popov (35′), 5:4 Bošković (36′), 6:4 Bilić (40′)

AKUMULIRANI PREKRAŠJI: Crnica 9 (5+4), Vrgorac 7 (1+6)

ŽUTI KARTONI:
Škugor (16′), Perić (27′) – CRNICA
Govorko (25′), Kraljević (30′), Gašpar (31′) – VRGORAC

CRVENI KARTONI: Kraljević (39′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Vlado Andrijašević (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

Uvodne četiri minute nisu ponudile mnogo zanimljivosti. Štoviše, bilo je to početno ispitivanje snaga u kojem nismo vidjeli nijednu izgledniju priliku. Domaćini su praktički iz prve prave prilike došli do prednosti. Igrala se 5. minuta kada je Andrijašević sa 7-8 metara neobranjivo pogodio u same rašlje za 1:0. Minutu kasnije vidjeli smo i prvi ozbiljniji pokušaj gostiju. Svoj udarac odlučio je okušati Guilherme, no lopta je otišla preko grede. U 8. minuti Vrgorčani dolaze do izjednačenja kada Marlon zabija za 1:1. Nedugo zatim bilježimo i dobru priliku Kraljevića koji se odlučio na šut iz vrlo teške pozicije, no Bilić je to sjajno obranio. U 12. minuti, gosti dolaze do potpunog preokreta. Bošković se zatekao sam pred Bilićem, njegov udarac jedinica domaćih odlično zaustavlja, no odbijena lopta ponovno dolazi do Boškovića koji ovaj put ne griješi. U 17. minuti bilježimo još jedan odličan pokušaj Boškovića, međutim njegov udarac je blokiran. Nedugo potom vidjeli smo i dva pokušaja Katuše, no ni jedan od njih nije bio pretjerano opasan. U 19. minuti Crnica ponovno prijeti. Perić je fenomenalnom dijagonalnom loptom kroz srce gostujućeg kaznenog prostora pronašao usamljenog Katušu, čiji udarac iz neposredne blizine odlazi visoko preko vrata. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Crnica dolazi do poravnanja golom Perića za mirniji odlazak na odmor šibenske momčadi.
Nastavak je krenuo vrlo uzbudljivo. Vrgorčani su već u ranoj fazi drugog poluvremena došli do novog vodstva golom Boškovića. Rezultat se nije mijenjao sve do 27. minute kada Crnica dolazi do novog izjednačenja. Žilić se našao sam pred Primićem, te bez većih problema zabija za 3:3. U narednim minutama vidjeli smo još nekoliko poluprilika na obje strane, no nisu to bili udarci koji bi ozbiljnije ugrozili okvir gola. U 32. minuti Crnica dolazi do preokreta i vodstva od 4:3. Andrijašević je s desetak metara uputio snažan udarac koji je neobranjivo odsjeo iza leđa Primića. Ubrzo potom Šibenčani dolaze do novog zgoditka. Popov je s loptom u nogama došao na 7-8 metara od gola gostiju, a iako su svi očekivali dodavanje bijela “devetka” odlučila se na udarac. Bio je to razoran udarac koji je probio nemoćnog Primića za 5:3. Crnica je u tim trenucima djelovalo opasnije i konkretnije. Vrgorac se pak mučio i nikako nije uspijevao pronaći igru iz prvog poluvremena. Domaćini su to sjajno iskoristili te se zasluženo odlijepili na dva pogotka prednosti. U 36. minuti, Vrgorac smanjuje na 5:4. Bošković je u kaznenom prostoru domaćih primio loptu okrenut leđima. Najprije je sjajno okrenuo svog čuvara, a potom i lijepo poentirao. Nešto manje od dvije minute prije kraja Vrgorac prelazi na igru s golmanom-igračem. Na ulasku u posljednju minutu Govorko je uputio odličan udarac, no Bilić to refleksno brani. Odmah potom Bilić puca s gola na gol te pogađa nebranjenu gostujuću mrežu za 6:4. Dvadesetak sekundi prije kraja, nebeskoplavi rade šesti akumulirani prekršaj pa je Crnica dobila priliku staviti “točku na i”. Izvođač deseterca bio je Subotić, no njegov udarac odsjeo je na desnoj vratnici. Ostalo je 6:4, trijumf Crnice za prve ovosezonske bodove.

Izvor: izvještaj prenesen sa portala Crofutsal, Dora Srzić