NAIVNO IZGUBLJENI BOD/OVI

2.3.2018. 16:23:21

U fenonenalnoj utakmici pred sjajno popunjenim Baldekinom Crnica je krajnje naivno izgubila od Futsal Dinama. Nakon početnih ispitivanja snaga i po jedne dobre prilike s obje strane Crnicu je u vodstvo doveo Radić u 5. minuti na sjajnu asistenciju Nospaka. U 7.minuti opravdano je dosuđen penal za Crnicu kojeg Mijat mlako izvodi, a Škorić to lako brani. Odmah u sljedećoj minuti Dinamo spretno poravnava preko Davora Kanjuha. Trinaesta minuta bila je nesretna za Dinamo. Ante Mijat je presjekao jednu loptu na svojoj polovici, povukao je snažno i ljevicom zakucao u rašlje Škorića za erupciju oduševljenja punog Baldekina. U 16.minuti nakon jednostavne kombinacije Futsal Dinama iz kornera Davor Kanjuh opet poravnava na 2:2. Vrlo naivno je Crnica primila taj zgoditak. Šest sekundi prije kraja poluvremena Perišić dodaje kratku loptu prema Mijatu, Zagrepčani presjecaju, Mijat pravi šesti prekršaj koji Grbeša realizira za vodstvo Futsal Dinama 2:3 i kraj poluvremena. Odmah na početku drugog dijela Dinamo koristi neopreznost Šibenčana i Penava iskusno na stativi poveća na 2:4. Minutu nakon toga Niko Škugor na asistenciju Pavića vraća Crnicu u igru pogotkom za 3:4. U 26.minuti Radić početnički griješi u dodavanju, a Matošević rutinski pogađa za 3:5 pokraj nemoćnog Miškovića. U 29.minuti ozljedio se kapetan Mijat i napustio igru, a munutu nakon toga Vito Gagulić elegantno povisuje za povećanje vodstva gostiju 3:6. Crnica je davala sve od sebe, ali umor se osjetio itekako, a kad pridodamo ozljede Mijata, Vukovića i Vukičevića onda je jasno da je i kadar bio kratak. Devet minuta prije kraja Mladen Perica je u igru uveo mladog Ljubića koji nije bio ni malo impresioniran  atmosferom u dvorani, čak je fantastično reagirao u nekoliko navrata. Pavić soloprodorom osam minuta prije kraja fantastično poentira za 4:6. Do kraja utakmice Crnica je pokušala s igračem-vratarom, ali rezultat preko Perišića smanjen na 5:6 dvadesetak sekundi prije kraja. Za nešto više do kraja nije bilo vremena.
Rezime svega je da je Crnica u ovoj utakmici doslovno sama sebe pobijedila. Uz to što je promašila penal, četiri gola Dinama postignuta su iskljičivo početničkim greškama igrača Crnice. Zaista šteta, ali glavu gore jer novi izazov slijedi već u srijedu u 20:30 sati protiv Uspinjače u Zagrebu.

MNK CRNICA - MNK FUTSAL DINAMO - 5:6 (2:3)

14. kolo - I.Hrvatska malonogometna liga
S.D. Baldekin, petak, 2.3.2018. u 19:00 sati
Gledatelja: 650
Suci: Andrej Topić (Solin), Miloslav Šimac (Split), Marko Munjiza (Kašetel Novi), Mateo Šimunov (Zadar)
Delegat: Branko Kurtaj (Šibenik)

Strijelci: 1:0 Radić 5', 1:1 Kanjuh 8', 2:1 Mijat 13', 2:2 Kanjuh 16', 2:3 Grbeša 20', 2:4 Penava 21', 3:4 N.Škugor 22', 3:5 Matošević 26', 3:6 Matošević 30', 4:6 Pavić 32', 5:6 Perišić 40',