NA POGON ŠAMIJE PREGAŽENO JESENJE

20.5.2017. 18:24:06

Prije samog početka utakmice uslijedila je svečanost kad je Marinko Tadić Šutra povjerenik 2. HMNL - jug ispred Hrvatskog nogometnog saveza kapetanu Crnice Draganu Radmanu uručio pehar za prvaka II.HMNL-jug u sezoni 2016./17. Također, Branko Kurtaj, delegat utakmice uručio je pehar i najboljem strijelcu lige Zvonimiru Šućuru iz Kijeva.
Utakmica je krenula sjajno za Crnicu. Nekoliko šansi na početku utakmice vrhunski je skinuo odlični vratar Jesenja Malogorski. Bilježimo veliki promašaj Pavića u 2. minuti, a u trećoj je Šamija sjajnim pogotkom doveo Crnicu u vodstvo. U jeku brojnih napada Crnice Majcenić je solo prodorom zabio sjajan pogodak u 9.minuti. Crnica je furiozno napadala, ali fantastični Malogorski sve živo je skidao i to redom u 9., 11., 13., 15., 16. i 19. minuti. Ali u toj 19.minuti uslijedio je "one man show" Marinka Šamije koji je zabio dva super pogotka i postavio konačan rezultat poluvremena 3:1. Sa sigurnošću možemo utvrditi da su u nizu dobrih pojedinaca prvo poluvrijeme obilježili Malogorski sjajnim obranama i Šamija lucidnošću. Sjajnu predstavu Šamija je nastavio i u drugom poluvremenu kada je već u 22. minuti postigao svoj ćetvrti pogodak i to spektakularno lobom preko Malogorskog. Crnica je već u 26.minuti napravila četvrti prekršaj, a Šamija je zasluženo zaradio žuti karton. Tad je uslijedilo malo primirje sve do kornera Crnice u 28. minuti kada u sjajnoj kombinaciji Perišić poentira za visokih 5:1. Sljedećih nekoliko minuta vrlo oprezno je igrala Crnica svjesna ima veliku prednost i da se gosti moraju otvoriti. Bez obzira na visok rezultat gosti su bili uporni u svojim obrambenim zadacima. U 32. minuti Crnica je brzopleto i neoprezno napravila peti prekršaj i to je zaista bilo veliko opterećenje u glavama igrača. Jesenje odmah nakon toga smanjuje vodstvo u 33. minuti preko Majcenića na 5:2. U 34. minuti kapetan Radman opet vraća na četiri razlike pogotkom za 6:2. Nepune dvije minute nakon toga Stjepan Perišić sjajno proigrava Pavića koji mu ostavlja povratnu loptu za prekrasan šut i pogodak za 7:2. Do kraja utakmice bilježimo nekoliko tragičnih promašaja Crnice , a 7:2 bio je ujedno i konačan rezultat koji je rezultirao veliki slavljem igrača.
Čestitke igračima i stožeru na sjajnom nastupu. Sljedeći vikend gost Crnici je momčad Vinkovaca na Baldekinu.

Sportska dvorana Baldekin Šibenik
Gledatelja: 450
Suci: Nikola Jelić (Varaždin) i Sendi Soldatić (Potpićan)
Treći sudac: Stjepan Lukin (Krk)
Delegat: Branko Kurtaj (Šibenik)

MNK CRNICA - MNK JESENJE KRAPINA -7:2 (3:1)

Strijelci: 1:0 Šamija 3.min., 1:1 Majcenić 9.min., 2:1 Šamija 19.min., 3:1 19.min., 4:1 Šamija 22.min., 5:1 Perišić 28.min., 5:2 Majcenić 32.min., 6:2 Radman 33.min., 7:2 Perišić 35.min.,

MNK CRNICA: Mišković, Radaj, Vukičević, Žumberac, Radman (kap.), Jurjević, Pavić, Mijat, Perišić, Šamija, Jurković, Peran;
Trener: Robertino Jelovčić; pomoćni trener: Andrija Bakula

MNK JESENJE: Klasić, Janžek, Lamot, Malogorski, Majcenić, Cvilko, Habjanec, Sitar, Habjanec M., Osredečki;
Trener: Marjan Šoštarić