ČUDESNA CRNICA U POLUFINALU

15.5.2018. 12:50:07

U majstorici za ulazak u polufinale prvenstva Hrvatske Crnica je čudesno pobijedila Vrgirac na vrućem vrgoračkom terenu. U prepunoj dvorani vrgoračkog doma sportova gledatelji su mogli uživati u fantastičnoj utakmici. Nakon početne faze u kojoj su momčadi bile ravnopravne u 7.minuti domaćina je u vodstvo doveo Jurjević iz slobodnog udarca. Mogao je Vuković odmah poravnati, ali Herceg spašava odličnom intervencijom. U 9.minuti zbog prigovaranja na sudačke odluke isključen je trener Vrgorca Bebek. U 10.minuti nakon kombinacije iz prekida Suton na stativi zabija za 2:0, a čini se da je lopta dirala Radića na putu prema vratima. Vrgorac je u tim trenucima bio u deliriju i Suton opet zabija za 3:0. Nospak je odmah mogao vratiti Crnicu u igru, ali za malo je bio neprecizan. U 12.minuti Crnica kreće u igru s Perišićem kao igračem-vratarom, a Vuković odmah smanjuje na 3:1. Crnica je nakon pogotka bila opasna u nekoliko navrata, a to je oplemenila u 19.minuti kada Radić zabija na asistenciju Perišića i s tim je rezultatom završeno poluvrijeme. U istom ritmu Crnica je nastavila drugo poluvrijeme, a u 26.minuti Vuković kapetanski poravnava rezultat na 3:3 na radost navijača Crnice. U 28.minuti lijepa prigoda za Crnicu, ali Pavić nije našao najbolje rješenje, ali kazna slijedi odmah u protunapadu kad Suton svojim trećim pogotkom dovodi Vrgorac u vodstvo.Crnica opet ima priliku za poravnanje, ali lucidnost Vuković zaustavlja greda. U 29.minuti šetala je lopta po crti, ali Radić ju ne uspjeva ugurati iza leđa Hercega. Još jedna prava prilika otišla je u nepovrat. Deset minuta prije kraja uslijedio je prekid utakmice jer je sudac Blažin povučen iz prvog reda tribina od najvatrenijih "Kamenjara" te se utakmica nastavila nakon što su policija o redari uveli reda. Očito je to uzdrmalo igrače Vrgorca jer Dragan Vuković vrhunski ulazi ispred Hercega i zabija svoj hat-trick. Crnica odmah dolazi u vodstvo kada sjajni Radić zabija za 4:5. U sljedećem napadu nakon kornera Vrgorca, Nospak ne prati Kozarića koji zakucava za 5:5. U 32.minuti Niko Škugor maestralno pronalazi Perišića koji za malo promašuje u odličnoj prigodi. Nastavak je donio mnoga uzbuđenja, ali  bez konkretnih prigoda. U 38.minuti Crnica je ušla u bonus te je od tada bio prisutan oprez od straha da se ne dogodi šesti akumulirani, ali ipak do kraja je uspjela izdržati i utakmica je završila rezultatom 5:5. Nakon neodlučenog uslijedili su produžeci 2 x 5 minuta. Odmah na početku prvog produžetka Crnica je mogla do vodstva preko Vukovića, i Pavića ali Herceg je bio nesavladiv. Ubrzo je i Vrgorac ušao u bonus te je u prekršajima bilo 5:5. Na kraju prvog produžetka Vrgorac je mogao preko Subotića do vodstva, ali Radaj je fantastično reagirao i obranio. U 47.minuti mogao je Babić zabiti, ali Radaj je opet bio superioran. Minutu prije kraja drugog produžetka penal za Crnicu koji zabija Josip Radić i crveni karton Horvatu. Totalno ludilo zavladalo je među dijelom publike iz Šibenika. Do kraja utakmice Crnica se uspjela obraniti rezultat je ostao 5:6.
Utakmica koja je trajala 2 sata i 30 minuta pripala je boljoj momčadi te Šibenik slavi polufinalista prvenstva Hrvatske. Hvala svima koji su vjerovali, a posebno treneru i igračima! Najveći uspjeh u povijesti kluba ostvarili su oni svojom borbom, fanatizmom i željom.
I na kraju pohvala jednom skromnom čovjeku, našem kondicijskom treneru Frani Cinottiju jer njegova ruka se vidjela u produžecima kad je snaga kod domaćina kopnila! Bravo za Franu!
A sad...što sad...nije bitno jer sutra ćemo razmišljati o petku i Split Tommy-u, a večeras idemo slaviti...

HMNK "VRGORAC" - MNK CRNICA - 5:6 (3:2)

Igrala su se dva produžetka po 5 minuta

I.HMNL - druga utakmica 1/4 za prvaka Hrvatske
S.D. Dom sportova Vrgorac, 15.5.2018. u 20:00 sati
Gledatelja: 700
Suci: A. Hasić (Jastrebarsko), M. Blažin (Zagreb), M. Lešković (Zaprešić), T. Solenički (Jastrebarsko)

HMNK VRGORAC: Herceg, Kraljević, Suton, Pervan, Kozarić, Babić, Stanković, Subotić, Gašpar, Jurjević, Martinac, Horvat, Rašić; trener: Vladimir Bebek

MNK CRNICA: Mišković, Perić, Radaj, N.Škugor, I.Škugor, Nospak, Pavić, , Vuković (kap.), Perišić, Ljubić, Radić;
Trener: Mladen Perica Štrla; Pomoćni trener: Andrija Bakula.

Strijelci: 1:0 Jurjević 7', 2:0 Suton 10', 3:0 Suton 11', 3:1 Vuković 12', 3:2 Radić 19', 3:3 Vuković 26', 4:3 Suton 28', 4:4 Vuković 30', 4:5 Radić 31', 5:5 Kozarić 31', 5:6 Radić 50'(penal)

Tekst: H.Miočević